Jak dobrze wybrać dziecięce kalosze?

0
Jak dobrze wybrać dziecięce kalosze?

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze. Ta zasada dotyczy także ubrań i obuwia – wciąż poszukujemy najbezpieczniejszych materiałów, wygodnych krojów, wyszukujemy modne wzory i kolory. Bywa jednak, że szczególnie zakup obuwia bywa dla nas problematyczny – buciki to element garderoby, który jest przez dzieci intensywnie używany na co dzień. Przykładem są kalosze – buty, które powinno mieć każde dziecko. Dziś podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze tych butów do zadań specjalnych.

Kalosze dziecięce - wysokiej jakości materiał

Najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę wybierając kalosze dla dziecka jest to, z jakiego materiału zostały wykonane. Pamiętajmy, że niektóre z nich mogą być toksyczne lub wywoływać alergię. Wiele spośród dostępnych na polskim rynku tanich kaloszy nie posiada niezbędnych atestów, a tworzywo, z jakiego zostały wykonane ma w swoim składzie niebezpieczne pierwiastki, takie jak ołów, kadm, czy nikiel. Zawsze warto upewnić się, że kaloszki, które wybieramy wykonane są z bezpiecznego tworzywa, takiego jak bezftalanowe PCV, o czym informują nas odpowiednie certyfikaty. Najlepsi producenci certyfikowanych kaloszków deklarują, że w ekstremalnej sytuacji ich produkty mogą posłużyć nawet jako gryzaki, których żucie przez ząbkującego malca nie spowoduje żadnego uszczerbku na zdrowiu, oczywiście pod warunkiem, że butek nie powędrował do buzi wprost z błotnej kałuży. 

Radosna, ciepła kolorystyka

Pamiętajmy, że buty powinny być nie tylko wygodne, ale również uzyskać aprobatę ich najmłodszych użytkowników, którzy nierzadko bywają naprawdę surowymi krytykami modowymi. Poszukując idealnych kaloszy wybierajmy te sklepy i producentów, którzy mają w swojej ofercie buciki w radosnych kolorach, a także w wielu różnych wzorach i wariantach - dzięki temu bez poszukiwań zakrojonych na szeroką skalę prędko znajdą się te idealne, wymarzone kaloszki, które przypadną do gustu i maluszkom, i starszakom. 

Dopasowanie do kształtu dziecięcej stopy

Wiele dzieci posiada stopę z wysokim podbiciem, co sprawia, że obuwnicze zakupy dla ich rodziców stają się prawdziwym koszmarem spędzającym sen z powiek. A kaloszki, jako obuwie używane w specjalnych warunkach powinny swobodnie pomieścić stopy tak, by istniała możliwość założenia ciepłych skarpet lub ocieplaczy. Dlatego poszukując kaloszy dla dziecka sprawdźmy, czy są one przystosowane nawet do tych bardziej wymagających stópek z wysokim podbiciem, oraz czy  posiadają wystarczająco dużo miejsca na paluszki, o czym świadczy szeroki, okrągły nosek. Wybierając rozmiar obuwia pamiętajmy, że długość wkładki powinna być ok. 0,5-1,5 cm dłuższa niż stopa dziecka, co najłatwiej sprawdzić obrysowując nóżkę malca na kartce papieru i następnie mierząc linijką odległość od czubka dużego palca do krańca pięty.

Ocieplacze do kaloszy - dodatkowe ocieplenie

Kalosze dziecięce to obuwie, które dziecko nosi nie tylko podczas ciepłego letniego deszczu, ale również wczesną wiosną czy późną jesienią, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza. Jednak każdy rodzic dobrze wie, że nawet pomimo niesprzyjających warunków, niskiej temperatury, czy kałuż po kostki,  spacerowanie to zawsze ogromna frajda dla młodych piechurów. Dlatego wybierając idealnych „pogromców kałuż” dla swoich pociech upewnijmy się, czy jest możliwość założenia do nich grubych skarpet lub włożenia do środka specjalnych ocieplaczy. Obecnie wiele dobrych sklepów, w tym BabyLimka, oferuje możliwość dokupienia dopasowanych ocieplaczy, dzięki czemu dziecko może czuć się komfortowo w każdych warunkach, a jego nóżki pozostaną ciepłe i suche.

Okazuje się, że nawet coś tak niepozornego jak kaloszki musi spełniać naprawdę sporo wymagań, jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej producentów stawia na wysoką jakość swych produktów przy stosunkowo niewygórowanej cenie, dzięki czemu nietrudno znaleźć te idealne buciki. Dobrze dobrane kalosze długo posłużą młodemu użytkownikowi i pozwolą bez skrępowania cieszyć się szaleństwami podczas deszczowych dni, czy to na rodzinnym spacerze, czy też w drodze do przedszkola.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl