Producenci

Butelki dla niemowląt

Piersią czy butelką - nieważne, grunt, że z miłością! To, jak karmisz swoje maleństwo to tylko i wyłącznie Twój wybór, którego nikt nie powinien oceniać. Z naszymi butelkami dla niemowląt zadbasz, by Wasza mleczna droga przebiegała bezpiecznie i zdrowo!

Butelki do karmienia niemowląt - must have w wyprawce bobasa!

Butelka niemowlęca to jeden z najważniejszych elementów wyprawki maluszka. Jest to produkt absolutnie potrzebny, jeśli młoda mama nie chce lub nie może karmić piersią albo planuje karmienie mieszane. Jednak nawet gdy maluszek jest karmiony naturalnie, butelka dla niemowlaka przyda się, kiedy obowiązek nakarmienia maluszka spadnie wyjątkowo na inną bliską osobę - tatę, babcię lub opiekunkę, gdy Mama będzie musiała wyjść na dłużej z domu.

Jaką butelkę dla noworodka wybrać?

Niezależnie od sposobu karmienia niemowlęcia i tak w końcu nadejdzie moment, w którym trzeba będzie wybrać najlepszą butelkę do karmienia dziecka. W sklepach jest ogromny wybór butelek dla dzieci i wybór tylko pozornie może wydawać się prosty. Już na samym początku trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań: butelka szklana czy plastikowa? Wąska czy szeroka? Smoczek silikonowy czy kauczukowy? Jak rozpoznać, czy rzeczywiście jest to butelka antykolkowa?

Karmienie odpowiednio dobraną butelką może istotnie wypływać na zdrowie i rozwój maluszka. Aby uniknąć kolek, wzdęć, bólów brzuszka, ulewania i innych problemów trawiennych warto dobrze zastanowić się przed zakupem butelki dla dziecka.

Butelka antykolkowa – spokój Mamy i maluszka

Każda oferowana w sklepie BabyLimka butelka może być określana jako butelka antykolkowa – wszystkie zostały bowiem wyposażone w specjalny zawór odpowietrzający, który uniemożliwia połykanie bąbelków powietrza podczas picia. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco maleje ryzyko wystąpienia kolki niemowlęcej.

Pojemność butelki niemowlęcej

Pojemność butelki dla niemowlaka dobiera się odpowiednio do wieku dziecka. I tak w przypadku noworodka sprawdzą się butelki o pojemności ok. 120 ml, a w przypadku starszych niemowląt od 240 do 300 ml. Nie warto kupować butelki „na wyrost”, ponieważ i tak należy je wymieniać co najmniej raz na 3 miesiące, nawet przy wyjątkowej dbałości o higienę. Warto upewnić się, czy na butelce znajduje się nadrukowana podziałka - najlepiej co 30 ml, co bardzo ułatwi przygotowywanie mieszanki mlecznej i kontrolowanie ilości zjedzonego pokarmu.

Butelki z bezpiecznych materiałów

Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wyprodukowano butelkę. Coraz większą popularnością cieszą się szklane butelki, które należy użytkować dość ostrożnie i regularnie sprawdzać, czy nie ma nowych uszkodzeń. Bardziej wytrzymałe są butelki plastikowe. I tu najważniejsze, by upewnić się, czy w składzie tworzywa nie ma szkodliwych substancji, takich jak bisfenol A. Na opakowaniu bezpiecznej butelki powinien znajdować się napis: BPA free, bez bisfenolu lub 0%BPA. Doskonałym przykładem są butelki Suavinex, dostępne w naszym sklepie.

Smoczek do butelki silikonowy czy kauczukowy?

Odpowiednio dobrany smoczek to bardzo ważna sprawa. Smoczki lateksowe (czyli inaczej kauczukowe) są przeważnie bardziej miękkie, ale mniej trwałe. Mają charakterystyczny posmak i są polecane dla dzieci karmionych piersią. Smoczki silikonowe są trwalsze i nieco twardsze. Wielkość smoczka powinna być dopasowana do wieku dziecka zgodnie z instrukcjami zawartymi na opakowaniu. Warto też zwrócić uwagę na system odpowietrzający i przepływ pokarmu – smoczek może być wolno- lub średnio- i szybko-przepływowy. Wolny przepływ jest polecany dla dzieci dopiero uczących się pić z butelki i tych karmionych piersią, szybszy przepływ będzie odpowiedni dla maluszków już wprawionych w piciu z butelki.

Na koniec dodamy tylko, że najlepsza butelka niemowlęca to ta, którą - przede wszystkim - zaakceptuje dziecko. Mimo tego, że z medycznego punktu idealna butelka dla noworodka powinna jak najbardziej przypominać pierś mamy, to nie powiedziane, że właśnie ta najzdrowsza, najdroższa i najlepsza najbardziej przypadnie do gustu maluszkowi. Nie warto bać się sięgać po różne rozwiązania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl